Vysvetlivky

V obuvi sa nachádza praktická vyberateľná zateplená vložka. Vložku je možné prať vo zvyčajných pracích prostriedkoch max. do 40 C

Obuv do dažda

Zateplená obuv - snehule

Nubuková koža

Vložka z pravej vlny

Druh použitého materiálu (Termokaučuk)

Druh použitého materiálu (Polyuretán)

Reflexný prvok

Paropriepustná OutDry membrána bola bezprostredne vlisovaná na vnútornú stranu koženého zvršku. Pri tradičných membránach typu TEX sa voda môže dostať do stredu obuvi medzi zvršok a membránu čo zvyšuje váhu obuvi. Novodobá technológia OutDry túto možnosť vylučuje - voda sa do obuvi nedostáva a vaša noha zostáva v suchu.

Air - comfort. Profesionálna vložka do obuvi vyrobená z materiálu PU/koža. Anatomický tvar vložky zabezpečuje komfort a hygienickosť a jej výnimočná štruktúra poskytuje cirkuláciu vzduchu vo vnútri obuvi. Použitie PU materiálu vo vložke poskytuje termoizoláciu, tlmí nárazy a nemení tvar ani po niekoľkých rokoch používania.

Thinsulate je novodobým zatepľujúcim materiálom firmy 3M. Obsahuje vysoké parametre izolácie, vďaka ktorým je efektívnosť udržania tepla v obuvi dvakrát dlhšia ako pri použití materiálov od iných výrobcov. Tento efekt bol dosiahnutý použitím špeciálnych mikrovlákien, ktoré tvoria mikroskopické vzduchové častice, ktoré majú dokonalé termoizolačné vlastnosti. /Thinsulate sa dokonale osvedčil aj počas používania obuvi vo vlhkom prostredí. Charakterizujú ho dobre hydrofóbne vlastnosti - oproti iným materiálom absorbuje iba veľmi malú časť vlhkosti(do 1%), a pritom nestráca na svojich termoizolačných vlastnostiach.

Materiál Cordura je vyvynutý materiál vysokej triedy, ktorý nájde uplatnenie pri výrobe obuvi a odevov. Cordura je látka vyrobená z nylónu, ktorý je dokonale odolný na rôzne druhy mechanického poškodenia. Zabezpečuje maximálnu ochranu chodidla pre používateľa obuvi DEMAR. Dodatočne vlastnosti tohto novodobého materiálu sú jeho ľahkosť, vzdušnosť a jeho jednoduchá údržba. Materiál rýchlo schne po jeho premočení.

VibramTM je svetovým lídrom pri výrobe prvotriednych podošiev z gumy. Už viac ako 70 rokov je značka vibram synonymom vysokej kvality, bezpečnosti, inovácií a dizajnu. Podrážky Vibram sú charakterizované výnimočne vysokou úrovňou komfortu používania a trvácnosťou.